MEDIA
Jasna Góra Matka Boża Jasnogórska Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika
W związku z limitami wiernych wynikającymi z wprowadzenia strefy czerwonej - do jasnogórskiej bazyliki może wejść 160 osób, do Kaplicy Matki Bożej 60, a do Kaplicy Sakramentu Pokuty 36 osób.   ·   Zapraszamy na nabożeństwa październikowe - codziennie w Kaplicy Cudownego Obrazu o g. 19:00   ·   Zachęcamy do łączności z Jasną Górą przez TVP, Radio Jasna Góra lub kanał Jasnej Góry na youtube.com   ·   Najnowszy odcinek z cyklu Płomyki w Zakon zebrane pt. Ubóstwo jest dostępny!   ·   Trwa Rok Jubileuszowy 750-lecia śmierci bł. Euzebiusza - założyciela Zakonu Paulinów   ·   Prośby na Nowennę do Matki Bożej można składać w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz za pośrednictwem niniejszej strony   ·   

Armia św. Michała Archanioła

Co to jest Armia Michała Archanioła (w skrócie AMA) ?

Armia Michała Archanioła na Jasnej Górze, jest to nieformalna, dobrowolnie gromadząca się wokół jasnogórskiego klasztoru, grupa ludzi w dowolnym wieku i dowolnego stanu, która z miłości do Matki Bożej, troszczy się o Duchową Stolicę Polski,  postanawia wspierać Ją w wymiarze duchowym.

Opiekuje się nią przeor klasztoru, bądź delegowany przez niego ojciec.

Tę troskę i gotowość stałego wsparcia duchowego, porównać można do gotowości żołnierza, stąd grupa ta otrzymała nazwę „armia” i oznacza szeregi ludzi pragnących bez reszty zawierzyć Bogu swoje życie, i odważnie bronić swego zawierzenia pod opieką Jasnogórskiej Bogurodzicy.

Niebieskim dowódcą Armii jest św. Michał Archanioł.

 

* * *

Członkowie jasnogórskiej Armii Michała Archanioła podejmują dobrowolne, codzienne wyrzeczenie (nawet najmniejsze, takie jak np.: rezygnacja ze słodyczy) i modlitwę w intencji Jasnej Góry (np.: Zdrowaś Maryjo).

Przez przeora klasztoru każdemu z osobna, powierzony zostaje w duchową opiekę jeden ojciec lub brat ze Wspólnoty jasnogórskiej.

W każdy piątek, o godz. 19.30 na Jasnej Górze, celebrowana jest Msza św. dziękczynna, w intencji członków AMA.