MEDIA
Jasna Góra Matka Boża Jasnogórska Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika
Roraty we wszystkie dni powszednie Adwentu o godzinie 6:00 w Kaplicy Matki Bożej   ·   Do piątku 4 grudnia Msze św. z Bazyliki przeniesione do Kaplicy Sakramentu Pokuty   ·   Zachęcamy do łączności z Jasną Górą przez TVP, Radio Jasna Góra lub kanał Jasnej Góry na youtube.com   ·   Najnowszy odcinek z cyklu Płomyki w Zakon zebrane pt. Posłuszeństwo jest dostępny!   ·   Trwa Rok Jubileuszowy 750-lecia śmierci bł. Euzebiusza - założyciela Zakonu Paulinów   ·   Prośby na Nowennę do Matki Bożej można składać w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz za pośrednictwem niniejszej strony   ·   

Informacje praktyczne

Wota

Zwyczaj przynoszenia i ofiarowywania wotów, składanych przez pątników w Kaplicy Cudownego Obrazu, jest charakterystyczną i wielowiekową praktyką religijną na Jasnej Górze. Prosimy jednak nie przyczepiać samowolnie do ścian Kaplicy żadnych darów dziekczynno – błagalnych, składanych na świadectwo łask otrzymanych przez wstawienictwo Matki Bożej – wszystkie wota prosimy składać u ojca paulina dyżurującego w zakrystii. W zakrystii jest również specjalna Księga Wotów, w której są odnotowywane i rejestrowane wszelkie składane dary wotywne.

 

Poświęcanie dewocjonaliów

Dewocjonalia w okresie letnim poświęcamy przed Bazyliką i w zakrystii w godzinach jej otwarcia. W okresie zimowym – w zakrystii. Gdy zakrystia jest zamknięta różne pamiątki religijne poświęcamy w Kaplicy Sakramentu Pokuty (od godziny 12:00)

 

Nabywanie pamiątek

sklepy Claromontana, księgarnia, wydawnictwo Paulinianum – zapraszamy!

 

Punkty duszpasterskie

Na Jasnej Górze w obrębie murów klasztornych czynne są: Jasnogórskie Centrum Informacji, Poradnia Życia Rodzinnego oraz Sekretariat Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Jasnogórski Ośrodek Duszpasterski obok kaplicy św. Józefa czynne w nim są: Poradnia psychologiczno – religijna, Redakcja Dwumiesięcznika Jasna Góra oraz Biuro Prasowe Jasnej Góry.

W murach Jasnej Góry znajdują się również: Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz Jasnogórskie Centrum Modlitwy ZawierzeniaKsięgi Parafialne dla pielgrzymów. Kapłani wraz z grupami oraz indywidualni pielgrzymi mogą wpisywać się do ksiąg swoich parafii celem odnotowania pobytu.