MEDIA
Jasna Góra Matka Boża Jasnogórska Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika
Zapraszamy na Roraty do Kaplicy Matki Bożej o godzinie 6::00 przez cały Adwent oprócz niedziel.   ·   Zapraszamy na Wieczór Maryjny - Katechezę z Janem Pawłem II - 8 grudnia o 19:30 w Kaplicy Różańcowej!   ·   Film - Jasnogórskie cuda i łaski - codziennie o 13:00 w Kaplicy św. Józefa na Halach   ·   Zapraszamy do obejrzenia w arsenale wystawy pt. Człowiek Zawierzenia z okazji 40 rocznicy pierwszej papieskiej pielgrzymki św. Jana Pawła II na Jasną Górę   ·   Prośby na Nowennę do Matki Bożej można składać w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz za pośrednictwem niniejszej strony   ·   Zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21:00!   ·   

Biblioteka Jasnogórska

Biblioteka Jasnogórska posiada status biblioteki teologicznej, zakonnej. Obejmuje zbiór czasopism teologicznych w języku polskim i obcych, oraz książek, wydrukowanych po roku 1800. Książki wydane od XV do XIX wieku gromadzi Stara Biblioteka. Biblioteka Jasnogórska udostępnia zbiory własne jak również Biblioteki Starej i Archiwum Jasnogórskiego.

Wejście do Biblioteki Jasnogórskiej

Nasza Biblioteka zgromadziła około 100.000 woluminów. Są to przede wszystkim dzieła teologiczne i nauk humanistycznych: historii, polonistyki, geografii, filozofii, psychologii i in.

Posiadamy cenny Zbiór Częstochowianów – książek i czasopism, dotyczących Jasnej Góry i Regionu Częstochowskiego, oraz rzadki zbiór katalogów i schematyzmów diecezjalnych i zakonnych, począwszy od XVIII stulecia.

 

Czytelnia Biblioteki Jasnogórskiej

Wszystkie zbiory udostępniamy w Czytelni Jasnogórskiej, która mieści się nad Punktem Medycznym (wejście do czytelni znajduje się na końcu korytarza Punktu Medycznego).

Biblioteka podręczna w czytelni

Korzystanie ze Zbiorów Archiwalnych wymaga posiadania dokumentu uczelni, potwierdzonego przez promotora pracy naukowej. Czytelnicy Biblioteki Starodruków (Biblioteki „Starej”) nie mają wstępu do pomieszczeń tej Biblioteki. Zwiedzanie Biblioteki Zabytkowej odbywa się wyłącznie poprzez Jasnogórskie Centrum Informacji.

 

Magazyn czasopism w starej Baszcie Klasztornej

Biblioteka Jasnogórska przeprowadza digitalizację swych katalogów od 2004 roku, w ramach Federacji Bibliotek kościelnych „Fides”. W godzinach pracy Czytelni Katalog Biblioteki Jasnogórskiej dostępny jest w internecie pod adresem:

http://192.168.80.105/cgi-bin/makwww.exe

 

Federacja Bibliotek Kościelnych „Fides” posiada bogaty portal internetowy, który gromadzi bibliografię teologiczną wielu bibliotek kościelnych oraz tworzy własną Bibliotekę Cyfrową, dostępną na tym portalu.

Adres internetowy Federacji: http://www.fides.org.pl/

 

Dawny kapitularz zakonny, dzisiaj magazyn książek i czasopism

 

Biblioteka Jasnogórska

ul. o. A. Kordeckiego 2

42-225 Częstochowa

tel. 034 3777444

e-mail: czytelnia@jasnagora.pl

Czytelnia Biblioteki Jasnogórskiej

czynna :

Poniedziałek – Piątek : 9.00 – 17.00

oprócz środy oraz świąt państwowych i kościelnych

Dyrektor Biblioteki Jasnogórskiej

o. lic. Paweł Michalik OSPPE