MEDIA
Jasna Góra Matka Boża Jasnogórska Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika
Zapraszamy na Nowennę przed uroczystością NMP Częstochowskiej 17-25 sierpnia g. 18:30!   ·   Zapraszamy do zwiedzania w arsenale wystawy z okazji 100-lecia niepodległości Polski pt. Jasnej Góry droga do niepodległości   ·   W auli Kordeckiego do 31 sierpnia wystawa pt. Sacrum w drewnie z elementami malarskimi   ·   Nabożeństwo różańcowe o godzinie 16:00 w Kaplicy Matki Bożej   ·   Prośby na Nowennę do Matki Bożej można składać w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz za pośrednictwem niniejszej strony   ·   Zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21:00!   ·   

Przywileje odpustowe Jasnej Góry

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

na mocy uprawnień udzielonych jej w specjalny sposób przez Ojca Świętego nadzwyczaj chętnie przyjmuje przedstawione prośby (pokornie skierowane do Jego Świątobliwości o udzielenie daru Odpustu Zupełnego przez Przeora Jasnej Góry o. Mariana Lubelskiego, Wikariusza Generalnego Zakonu Św. Pawła I Pustelnika o. Tomasza Ciołka za zgodą Jego Ekscelencji Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego, ze szczególnym poparciem Jego Eminencji Kardynała Archiprezbitera Patriarchalnej Bazyliki Najświętszej Maryi Większej) i udziela Odpustu Zupełnego pod zwykłymi warunkami: Spowiedź Sakramentalna, Komunia Eucharystyczna i Modlitwa w intencji ustalonej przez Ojca Świętego – jednak pod warunkiem całkowitej woli oddzielenia się od upodobania względem jakiegokolwiek grzechu – który to Odpust wierni mogą uzyskać w Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie (w Kaplicy Matki Bożej oraz w Bazylice), jeśli tam będą uczestniczyć nabożnie w świętym nabożeństwie, względnie odmówią tylko Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary:

1. w dniu święta patronalnego Bazyliki Liberiuszowej – Matki Bożej Większej w Rzymie – 5 sierpnia

2. w dniu święta patronalnego Jasnogórskiego Sanktuarium (Kaplicy Matki Bożej i przyległej Bazyliki)

3. we wszystkie uroczystości Bogurodzicy Dziewicy Maryi

4. raz w roku, w dniu dowolnie wybranym przez jakiegokolwiek z wiernych

5. zawsze, ilekroć powodowani pobożnością przybędą tam grupowo w pielgrzymce.

 

Niniejszy dokument jest ważny na zawsze. Jakiekolwiek przeciwności nie mają żadnego znaczenia.

Podpisali:

Jakub Franciszek Świętego Kościoła Rzymskiego

Kardynał Stafford

Penitencjarz Większy

Jan Franciszek Girotti, O.F.M. Conv.

Regens

Sporządzono na podstawie dokumentu Penitencjarii Apostolskiej Prot. N. 187/03/1 (l I) wystawionego w Rzymie dnia 1 grudnia 2003 r. oraz zaświadczenia danego przez Kapitułę Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie, potwierdzającego odnowienie więzi duchowej Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie z pierwszą świątynią poświęconą Świętej Bożej Rodzicielce – Bazyliką Liberiuszową.