MEDIA
Jasna Góra Matka Boża Jasnogórska Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika
Krypta pod Kaplicą Matki Bożej jest otwarta dla pielgrzymów tylko przez cały listopad   ·   Film - Jasnogórskie cuda i łaski - codziennie o 13:00 w Kaplicy św. Józefa na Halach   ·   Zapraszamy do obejrzenia w arsenale wystawy pt. Człowiek Zawierzenia z okazji 40 rocznicy pierwszej papieskiej pielgrzymki św. Jana Pawła II na Jasną Górę   ·   Zapraszamy na Wieczory Maryjne - Katechezy z Janem Pawłem II w 40. rocznicę pielgrzymki na Jasną Górę oraz na Wieczory z cyklu Prymas Jasnogórski - w drodze na ołtarze   ·   Prośby na Nowennę do Matki Bożej można składać w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz za pośrednictwem niniejszej strony   ·   Zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21:00!   ·   

Przywileje odpustowe Jasnej Góry

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

na mocy uprawnień udzielonych jej w specjalny sposób przez Ojca Świętego nadzwyczaj chętnie przyjmuje przedstawione prośby (pokornie skierowane do Jego Świątobliwości o udzielenie daru Odpustu Zupełnego przez Przeora Jasnej Góry o. Mariana Lubelskiego, Wikariusza Generalnego Zakonu Św. Pawła I Pustelnika o. Tomasza Ciołka za zgodą Jego Ekscelencji Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego, ze szczególnym poparciem Jego Eminencji Kardynała Archiprezbitera Patriarchalnej Bazyliki Najświętszej Maryi Większej) i udziela Odpustu Zupełnego pod zwykłymi warunkami: Spowiedź Sakramentalna, Komunia Eucharystyczna i Modlitwa w intencji ustalonej przez Ojca Świętego – jednak pod warunkiem całkowitej woli oddzielenia się od upodobania względem jakiegokolwiek grzechu – który to Odpust wierni mogą uzyskać w Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie (w Kaplicy Matki Bożej oraz w Bazylice), jeśli tam będą uczestniczyć nabożnie w świętym nabożeństwie, względnie odmówią tylko Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary:

1. w dniu święta patronalnego Bazyliki Liberiuszowej – Matki Bożej Większej w Rzymie – 5 sierpnia

2. w dniu święta patronalnego Jasnogórskiego Sanktuarium (Kaplicy Matki Bożej i przyległej Bazyliki)

3. we wszystkie uroczystości Bogurodzicy Dziewicy Maryi

4. raz w roku, w dniu dowolnie wybranym przez jakiegokolwiek z wiernych

5. zawsze, ilekroć powodowani pobożnością przybędą tam grupowo w pielgrzymce.

 

Niniejszy dokument jest ważny na zawsze. Jakiekolwiek przeciwności nie mają żadnego znaczenia.

Podpisali:

Jakub Franciszek Świętego Kościoła Rzymskiego

Kardynał Stafford

Penitencjarz Większy

Jan Franciszek Girotti, O.F.M. Conv.

Regens

Sporządzono na podstawie dokumentu Penitencjarii Apostolskiej Prot. N. 187/03/1 (l I) wystawionego w Rzymie dnia 1 grudnia 2003 r. oraz zaświadczenia danego przez Kapitułę Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie, potwierdzającego odnowienie więzi duchowej Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze w Częstochowie z pierwszą świątynią poświęconą Świętej Bożej Rodzicielce – Bazyliką Liberiuszową.