MEDIA
Jasna Góra Matka Boża Jasnogórska Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika
Krypta pod Kaplicą Matki Bożej jest otwarta dla pielgrzymów tylko przez cały listopad   ·   Film - Jasnogórskie cuda i łaski - codziennie o 13:00 w Kaplicy św. Józefa na Halach   ·   Zapraszamy do obejrzenia w arsenale wystawy pt. Człowiek Zawierzenia z okazji 40 rocznicy pierwszej papieskiej pielgrzymki św. Jana Pawła II na Jasną Górę   ·   Zapraszamy na Wieczory Maryjne - Katechezy z Janem Pawłem II w 40. rocznicę pielgrzymki na Jasną Górę oraz na Wieczory z cyklu Prymas Jasnogórski - w drodze na ołtarze   ·   Prośby na Nowennę do Matki Bożej można składać w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz za pośrednictwem niniejszej strony   ·   Zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21:00!   ·   

Informacje praktyczne

Wota

Zwyczaj przynoszenia i ofiarowywania wotów, składanych przez pątników w Kaplicy Cudownego Obrazu, jest charakterystyczną i wielowiekową praktyką religijną na Jasnej Górze. Prosimy jednak nie przyczepiać samowolnie do ścian Kaplicy żadnych darów dziekczynno – błagalnych, składanych na świadectwo łask otrzymanych przez wstawienictwo Matki Bożej – wszystkie wota prosimy składać u ojca paulina dyżurującego w zakrystii. W zakrystii jest również specjalna Księga Wotów, w której są odnotowywane i rejestrowane wszelkie składane dary wotywne.

 

Poświęcanie dewocjonaliów

Dewocjonalia w okresie letnim poświęcamy przed Bazyliką i w zakrystii w godzinach jej otwarcia. W okresie zimowym – w zakrystii. Gdy zakrystia jest zamknięta różne pamiątki religijne poświęcamy w Kaplicy Sakramentu Pokuty (od godziny 12:00)

 

Nabywanie pamiątek

sklepy Claromontana, księgarnia, wydawnictwo Paulinianum – zapraszamy!

 

Punkty duszpasterskie

Na Jasnej Górze w obrębie murów klasztornych czynne są: Jasnogórskie Centrum Informacji, Poradnia Życia Rodzinnego oraz Sekretariat Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Jasnogórski Ośrodek Duszpasterski obok kaplicy św. Józefa czynne w nim są: Poradnia psychologiczno – religijna, Redakcja Miesięcznika Jasna Góra oraz Biuro Prasowe Jasnej Góry.

W murach Jasnej Góry znajdują się również: Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz Jasnogórskie Centrum Modlitwy ZawierzeniaKsięgi Parafialne dla pielgrzymów. Kapłani wraz z grupami oraz indywidualni pielgrzymi mogą wpisywać się do ksiąg swoich parafii celem odnotowania pobytu.